Версия для печати темы
Нажмите сюда для просмотра этой темы в оригинальном формате
Кулинарный форум Хорошей кухни > Разговоры > Humantraffiking


Автор: Maya 27.10.2005 - 17:22
Вот история 12 летней девочки с форума по ссылке выше
Цитата
Hello, my name is Lindsay and I am one of the many victims of human trafficking. When I was a twelve year old girl, I was vacationing with my friend Chelsea and her family in Manila (Philippines) and Chelsea & I decided to go shopping, I saw this adorable skirt and I just had to have it, and all of a sudden a strange man walked up, grabbed my arm fiercely, and ran with me. I was stuffed into a van, where I was stuffed into a box, and I guess I was put on an airplane because some hours later I was pulled out of the box and stuffed into another van where tape was put on my mouth, and my hands and feet were tied together. I was punched numerous times by a certain man for squealing. Then we got to a giant house and the men dressed me in stripper clothes, 11 inch heels, and put makeup on me. After that they just did what they wanted with me. It was a scared, cold feeling for such a young girl. Every single day for the next 4 months I was brutally raped. I was forced to do dirty things, pose for dirty pictures, and have dirty sayings written on my body. But one night something strange happened. A group of people busted in screaming: FBI FBI!!!! carrying guns and other weapons, a woman picked me up, tucked me in her jacket, and ran out. She comforted me, kept saying: it's ok sweetheart, it's alright. From then on I knew everything would be just fine.
I am now seventeen years old, and a varsity cheerleader for my high school. I have tons of friends, and a very happy life, but, my past still haunts me. I wont let one male touch me, not even my father. I always cry every time I hear about a young girl on the news being raped and killed. Things like that make me want to kill people.
You might think I'm making this entire story up, but I don't care, because I know it is true, whether you believe it or not.
- Lindsay

перевод
Цитата
Здравствуйте, меня зовут Линдси, я одна из жертв траффика(не знаю перевода этого слова). Когда мне было 12 лет, я отдыхала с моей подругой Челси и ее семьей в Маниле(Филлипины). Мы с Челси решили сделать шоппинг, мне очень понравилась одна юбочка и я решила приобрести ее, но неожиданно меня за руку схватил незнакомый мужчина и побежал, меня затолкнули в миниавтобус, в коробку и далее на самолет, через несколько часов меня вытолкнули из коробки и посадили на другой автобус. Меня связали по рукам и ногам, заклеили рот скотчем. Этот мужчина пинал меня много раз, потом меня привезли в большой дом, меня одели в якую одежду, высокие каблуки накрасили, а потом делали со мной что вздумаеся. Это страшные воспоминания для маленькой девочки. В течении 4 месяцев каждый день меня заставляли делать грязные вещи,позировать для фотографий с грязными надписями на теле. Но однажды ночью случилось неожиданное, с криками FBI ворвались вооруженные люди и одна женщина взяв меня на руки побежала,приговаривая все деточка все будет хорошо. С того дня я знала что у меня будет все хорошо.
Мне сейчас 17 лет и я чирлидер в моей школе. У меня много друзей и счастливая жизнь, но прошлое временами дает о себе знать.Я не переношу когда до меня дотрагиваются мужчины, даже папа. Я всегда плачу когда в новостях говорят о пропащих, убитых детях. Такие вещи вызывают желание убивать насильников.
Вы можете верить или нет, но это история правда. Линдси.

Powered by Invision Power Board (//www.invisionboard.com)
© Invision Power Services (//www.invisionpower.com)